Rapid Reflection on Cash Coordination for the Ukraine Response - Ukraine briefing [Ukrainian]

Author(s)
Juillard, H., Kondratenko, D.
Publication language
English
Pages
14
Date published
01 Feb 2024
Type
After action & learning reviews
Keywords
Accountability and Participation, Camp Coordination and Camp Management (CCCM), Cash-based transfers (CBT), Inclusion
Organisations
Disasters Emergency Committee, Key Aid Consulting, Key Aid Consulting

З лютого 2022 року Україна та сусідні країни стикаються з гуманітарною кризою безпрецедентного масштабу, яка є однією з найбільш швидкозростаючих криз, що спостерігалися за останнє десятиліття, і найбільшою в Європі з часів закінчення Другої світової війни. Станом на квітень 2022 року понад 30 відсотків населення України були вимушено переміщені, а станом на жовтень 2023 року 6 240 400 українців стали біженцями та 3 674 000 - внутрішньо переміщеними особами.
З огляду на потреби, вразливість і можливості, гуманітарна спільнота в Україні визначила грошові виплати як пріоритетний і стандартний спосіб реагування на потреби людей, які постраждали від кризи, де це можливо. Це призвело до найшвидшого і найбільшого в історії розширення програм грошових виплат, що ще більше підкреслило важливість якісної координації грошових виплат.
Використовуючи ключові показники ефективності координації грошових потоків Глобальної консультативної групи з питань грошової допомоги (ГКГ) як орієнтир, у цьому документі проаналізовано, якою мірою координація грошових потоків була (1) своєчасною та ефективною, а також (2) інклюзивною, прозорою та підзвітною. Він ґрунтується на результатах 28 напівструктурованих інтерв'ю з ключовими інформантами, аналітичного огляду наявної літератури та круглого столу, організованого 11 грудня 2023 року за участю ключових зацікавлених сторін у сфері грошової допомоги.